Poděkování

autor: | 25. dubna 2019 | Nepřehlédněte

Ráda bych touto cestou poděkovala všem osmákům a deváťákům, kteří se zúčastnili úklidu kolem silnice na Kozlech a společnými silami posbírali ve dvou dnech přes 50 pytlů odpadu, několik desítek pneumatik různých velikostí, poklic od aut  a mnoho a mnoho plastových lahví a plechovek. Nejhorším a bohužel nebezpečným odpadem byly kromě pneumatik také televizory a plné lahve vyjetého oleje. Největší kuriozitou však byly pohozené skleněné kořenky plné koření. Věta „Co je to za lidi, že vyhodí z auta takový bordel?!“, kterou děti často opakovaly, mě dovedla k myšlence, že doufám a věřím, že nastupující generace bude o naši planetu – snad i díky tomuto úklidu – dbát lépe, než současní dospěláci. Ono poslouchat něco o tom, jak je potřeba přírodu chránit, je jedna věc. Jít však a skutečně – byť malý – kousek vyčistit je to, díky čemu nás může hřát u srdce, že jsme skutečně přírodě pomohli. A věřím, že osmáci a deváťáci to cítí stejně. Díky.

Iva Pešková, koordinátor EVVO

Přidávám také poděkování všem žákům z nižších ročníků, kteří také nelenili a prošli blízké i vzdálenější okolí školy a Kravař.

Děkuji též za kopec, na radnici v České Lípě, panu místostarostovi Turnhöferovi, který ochotně zařídil odvoz odpadu, přesto, že to je již za hranicí jeho působnosti.

Zdeněk Šmída, ředitel školy

Související obrázky: