Pololetní vysvědčení

autor: | 2. února 2013 | Nepřehlédněte

Pololetní vysvědčení

Pololetní vysvědčení

Bůh času – mocný Minutos odsypal z přidělené dávky letošního školního roku polovinu všech přidělených hodin. A to je pro každého slušně vychovaného pedagoga znamení, aby zhodnotil výkony svých oveček a beránků (jen p.uč.Pešková má pořádné Ovečkiny a beranidla ). Pro všechny žáčky jest to čas pololetních prázdnin, kdy jeden celý den můžou věnovat přípravě na dlouhé druhé pololetí. Jaké štěstí!

Berte prosím, milí žáci i rodiče, pololetní známky jako odrazový můstek do druhé části roku. Teď již víte, v čem jste dobří a v čem se můžete zlepšovat. A nejde vždy jen o známky – velmi nám záleží i na tom, aby naši žáci byli dobrými kamarády, chovali se slušně a měli tedy i jedničku z mravů. Takových je naštěstí plná škola, prokázali jste to mnohokrát a já vám za to děkuji.

Druhé pololetí však bývá náročnější, zima se odkulí za hory a jaro, později ještě více léto láká děti ven, myšlenky se hůře soustředí na domácí úkoly a čím dál častěji unikají k letním prázdninám. Všem proto držím palce, aby bylo červnové vysvědčení stejně dobré nebo třeba ještě lepší než to pololetní, ke kterému vám srdečně blahopřeji.

Zdeněk Šmída