Poslední výlet

autor: | 21. června 2021 | Nepřehlédněte

Školní rok se chýlí ke konci, a přestože byl spíše distanční, školní výlet byl skutečný. V pátek 18. června jsme se sešli ve škole, kam jsme si odložili věci na spaní a dobroty, které napekla Káťa s Emčou, a vydali jsme se na vlak. Protože bylo děsné vedro – ten den mělo být přes 35° C –  holky po příjezdu do Litoměřic zamířily rovnou do podloubíčka do cukrárny na zmrzku, zatímco kluci se šli projít po náměstí.

Naše další cesta vedla autobusem do Terezína, kde jsme se zastavili na oběd a poté pokračovali do cíle našeho výletu. Čtenář by si mohl myslet, že v plánu byla exkurze do koncentračního tábora. Omyl! V Terezíně se nachází největší úniková hra v České republice, která zaujímá asi 1500 m2 ve 22 místnostech. Rozdělení do týmů bylo snadné – holky vs. kluci, boj o zachování cti. J Kdo dříve dorazí do cíle? Tato hra byla pro nás všechny naprostou novinkou. Jednotlivé části hry spočívaly v hledání různých indicií a plnění úkolů. Trochu to připomínalo Pevnost Boyard, jen méně fyzicky náročnou. Tým dívek „Ženy v černém“ vyhrál nad týmem kluků „Flákači“ asi o 20 minut. Hra nás nadchla a domluvili jsme se, že si v budoucnu únikovou hru zopakujeme třeba na třídním srazu.

Ženy v černém vs Flákači

Po návratu do školy jsme spolu s panem Křížem, který vše perfektně připravil a zorganizoval, zasadili strom s cedulkou našich jmen, který bude vzpomínkou na naše školní léta. Večer byl táborák, který připravili Ondra s Honzou. Opekli jsme si buřty, klobásky a chleby a s plnými břichy jsme se přesunuli do školy, která se pro nás stala noclehárnou.

Nejen na tento výlet, ale i na celých devět let na základní škole budeme rádi vzpomínat.

Maruška & Káťa (9)

Související obrázky: