Prázdninový cyklovýlet

autor: | 25. srpna 2023 | Nepřehlédněte

Ač panovala v posledních dnech úmorná vedra, rozhodla se parta odvážných (nejen) šesťáků, že vyrazí na plánovaný cyklovýlet v doprovodu dvou stejně neméně odvážných učitelů.

Horko, nehorko, v domluvený čas potkali jsme se všichni na startu naší výpravy. Zkontrolovali jsme technický stav našich kol, nasadili jsme si helmy a hurá na první zastávku, kterou byl Dolanský rybník. První část proběhla bez nehody, nikdo z nás nezabloudil, a tak se většina z nás osvěžila u Dolanského vodopádu. Po osvěžující koupeli jsme nabrali směr Holany, kde jsme si u tamního stánku dali každý podle své chuti něco dobrého na zub.  

Z Holan už jsme potom frčeli směr tvrz Stranné a odtud lesními cestami do cíle naší výpravy, kterým byla Lesní hospůdka na Skalce. I když to byla nejdelší a asi i nejtěžší část cesty, kde jsme se vedle horka museli potýkat s kopřivami u cesty, všichni jsme to zvládli na jedničku.

V hospůdce nás čekala večeře a když se setmělo, tak i noční hra na snajpra, kde jsme se plazili po břiše lesním porostem a snažili jsme se splnit zadaný úkol. Druhý den po probuzení jsme si vyrazili ještě na krátkou projížďku po Husí stezce a když jsme zbaštili řízek, který jsme měli k obědu, vydali jsme se domů.

Velké díky paní Jandové za perfektní ubytovací a stravovací servis a paní Derflerové za přípravu úspěšné noční hry.  

Pohybu zdar, peciválům nazdar. R.MAZŮREK + H.TESÁRKOVÁ

 

Související obrázky: