Přespolní běh v České Lípě

autor: | 18. září 2022 | Nepřehlédněte

Ve středu 14. září se žáci naší školy poprvé zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, který se konal v České Lípě na Rasově Hůrce. Konkurence byla obrovská, protože se na závody přihlásil rekordní počet 13-ti škol. Soutěžilo se v kategorii chlapců 6. – 7. třídy a 8. – 9. třídy a stejných kategoriích dívek. Vzhledem k malému množství reprezentantů naší školy tak ve starší kategorii závodili i naši šesťáci a sedmáci. Nutno podotknout, že se v žádném případě neztratili.

Dívky běžely trať dlouhou 1500 m a v pořadí škol se umístily na 9. místě. Chlapci zdolávali vzdálenost, 3000 m a skončili na 11. místě.

Poděkování za vzornou reprezentaci školy patří Kačce Langové, Adéle Demeterové, Kristýně Hladíkové, Helče Pavelákové, Anežce Drábkové, Honzovi Palkovi, Marcelu Giňovi, Ondrovi Maršíkovi, Filipu Komendovi a Ondrovi Visztovi. Tito všichni předvedli, jak se má bojovat, protože vítězem každého (nejen) běžeckého závodu je každý, kdo se nebojí postavit se na start a nechat na trati srdce.

Roman Mazůrek, učitel Tv

Související obrázky: