Přivítali jsme 18 prvňáčků

Byla to veliká sláva! Osmnáct malých človíčků přišlo poprvé do školy a to je přeci veliká věc. Život se jim úplně změní a za sebe i učitele slibuji, že k lepšímu. Paní třídní učitelka Naděžda Trenčianska, slečna vychovatelka Adriana Janošková, ostatní paní učitelky a jeden pan učitel, paní hospodářka-vedoucí školní jídelny, paní kuchařky i uklízečky a samozřejmě i pan školník a topič, ti všichni se postarají o to, aby se měly děti co učit, aby si mohly hrát, dobře se najedly, zkrátka aby jim u nás v kravařské škole bylo dobře.

Slavnostní vítání prvňáčků naplánoval pan starosta Kravař Vít Vomáčka a my mu za to děkujeme. Písnička z filmu Lotrando a Zubejda udeřila hřebíček přesně na hlavičku a vpustila postupně děti na červený koberec, po kterém pomalu dokráčely ke mně, starostovi Kravař Vítu Vomáčkovi, starostce Blíževedel Romaně Dvořákové, starostce Stvolínek Pavlíně Ištokové a samozřejmě k paní učitelce Naděždě Trenčianské. Prvňáčky jsme poprvé vítali uvnitř zatím nedostavěné, přesto krásné venkovní učebny na zbrusu novém školním dvoře. Bylo to vítání symbolické, protože právě tito starostové a starostky a potažmo všechna jejich zastupitelstva nám umožnili svými finančními dary tuto učebnu postavit. Zapomenout samozřejmě nechci na Zemědělské a obchodní družstvo Avena, které se také zařadilo mezi významné mecenáše naší školy.

Slavnost se pod bedlivým dohledem tří čápů bílých, kteří se nedávno uhnízdili na lampě dvora, pomalu ubírala ke svému konci. Poté, co všichni dostali své kytice a dětská šampáňa, ukázali cestu do nové třídy našim nejmenším naopak nejstarší a tedy nejzkušenější žáci. Co se dělo ve třídě nevím, a tak o tom nebudu psát, zeptáte-li se však kteréhokoli prvňáčka, jistě vám to rád povypráví. Nebo se zeptejte čápů na dvoře.

Zdeněk Šmída, ředitel

P.S. Za fotky upřímně děkuji panu Robertu Lůžkovi.