Projekt TechUP na průmyslovce

autor: | 5. dubna 2014 | Nepřehlédněte

Ve středu 2. dubna 2014 jsme navštívili Střední průmyslovou školu v České Lípě (http://www.sps-cl.cz/). Kdo my? Celý druhý stupeň naší školy najednou! A protože máme téměř vzornou docházku, chyběli v ten den pouze tři žáci.

TechUP3

Zúčastnili jsme se projektu TechUP, ve kterém pro nás učitelé fyziky Průmyslové školy připravili dvě hodiny fyziky. Jedna z nich byla teoretická, přesto plná praktických ukázek a pokusů na téma AKUSTIKA.

TechUP1

 

Dozvěděli jsme se například která tělesa jsou zdrojem zvuku, jak se zvuk šíří prostředím a kterým se vlastně šíří a kterým ne. Také jsme si povídali o rychlosti šíření zvuku vzduchem, což Vašek Chromý věděl! Největším zpestřením ale bylo, když nám pan učitel Fiala nasadil sluchátka, kde jsme slyšeli svůj vlastní zvuk se zpožděním. A to byl velký problém, ale také velká zábava!

TechUP4

 

Druhá hodiny byla praktická – z plechovky, půllitrové plastové lahve a balonku jsme vyrobili VUVUZELY – akustické sirény.

 TechUP5

 

TechUP7

 

Celý den byl parádní. Poznali jsme něco více z fyziky, ale také jsme měli šanci navštívit jednu z velkých středních škol českolipska. Děkujeme zejména učitelům fyziky Průmyslové školy, panu Luďkovi Fialovi a panu Tomášovi Rachačovi.

TechUP6

 

TechUP2