Projektový den na Střední průmyslové škole v České Lípě

autor: | 20. února 2018 | Nepřehlédněte

V úterý 20. února jsme se s žáky 8. a 9. ročníku zúčastnili parádního projektového dne na Střední průmyslové škole v České Lípě. Vyzkoušeli jsme si pokusy na téma Atmosférický tlak, zkoušeli jsme jednoduché programování v programu ALGODOO, prošli jsme soustružnou s velkým množstvím soustruhů, vrtaček a různých obráběcích strojů, viděli jsme pec rozžhavenou na 1000°C a pokus u prudké zchlazení oceli, viděli jsme mnoho odborných učeben od jazykové, přes IT, analogovou, mechatronickou, 3D tisk až po ukázku práce s CNC stroji. Byl to opravdu povedený a nabitý den.

Děkuji všem učitelům ze SPŠ v České Lípě,kteří se nám věnovali a tento den nám zorganizovali. Z 9. ročníku někteří žáci dokonce chtějí studovat na průmyslovce, osmáci mají o čem přemýšlet. Projektový den byl zaměřen z části fyzikálně, z druhé části však jako exkurze a zdroj informací o možnostech dalšího studia.

Zdeněk Šmída, ředitel ZŠ

Související obrázky: