Projekty primární prevence podpořeny Libereckým krajem

autor: | 23. října 2019 | Nepřehlédněte

V roce 2019 nás finančně podporuje Liberecký kraj, konkrétně finanční částkou 20000 Kč. Díky finanční podpoře bychom můžeme opět zkvalitnit dlouhodobou specifickou primární prevenci, o kterou se na naší základní škole snažíme. Celoročně provádíme plno akcí, které svou podstatou pomáhají předcházet negativním a ohrožujícím jevům v sociální skupině našich žáků. Akce, které mají podle nás největší dopad a které se nám v minulých letech dařily jsou besedy s odborníky z Policie ČR, exkurze do Prahy spojená s návštěvou „Protidrogového vlaku“, sociometrické workshopy s lektory z liberecké společnosti Maják, kulturní představení žáků, nebo třeba již 6 let trvající spolupráce s pražskou univerzitou USAC, jejíž studenti zejména z USA přijíždějí debatovat s našimi žáky 2x do roka. Specifickou primární prevencí jsou zasaženi všichni žáci školy (150), ale přeci jen více cílíme na 2. stupeň, což je 62 žáků.

Zdeněk Šmída, ředitel školy

Související obrázky: