Projekty primární prevence podpořeny Libereckým krajem

autor: | 23. října 2019 | Nepřehlédněte

V roce 2019 nás finančně podporuje Liberecký kraj, konkrétně finanční částkou 20000 Kč. Díky finanční podpoře bychom můžeme opět zkvalitnit dlouhodobou specifickou primární prevenci, o kterou se na naší základní škole snažíme. Celoročně provádíme plno akcí, které svou podstatou pomáhají předcházet negativním a ohrožujícím jevům v sociální skupině našich žáků. Akce, které mají podle nás největší dopad a které se nám v minulých letech dařily jsou besedy s odborníky z Policie ČR, exkurze do Prahy spojená s návštěvou „Protidrogového vlaku“, sociometrické workshopy s lektory z liberecké společnosti Maják, kulturní představení žáků, nebo třeba již 6 let trvající spolupráce s pražskou univerzitou USAC, jejíž studenti zejména z USA přijíždějí debatovat s našimi žáky 2x do roka. Specifickou primární prevencí jsou zasaženi všichni žáci školy (150), ale přeci jen více cílíme na 2. stupeň, což je 62 žáků.

Zdeněk Šmída, ředitel školy