První třída vyrazila do Jizerských hor

Ve dnech 19. 10. – 21. 10. 2016 zavítali novopečení prvňáčci do Jizerských hor.

Cílem výjezdu bylo zvládnout společné soužití v jiném než domácím a školním prostředí. Pobyt se zaměřil na sebeobsluhu, společné trávení volného času, aktivity v přírodě, posílení vzájemného kamarádství ve skupině vrstevníků, vzájemnou pomoc při péči o osobní věci a umění se zabavit.

Měli jsme možnost vidět spousty zvířat, která jsou chována v areálu penzionu Berany. Při turistických vycházkách jsme plnili úkoly, které v rámci zážitkové pedagogiky korespondovaly s matematikou, prvoukou a přírodovědou. Propojovali jsme znalosti a objevovali nové. Navštívili jsme rozhlednu Černou studnici, u které nás překvapila modrá obloha a sluníčko, kterého jinak bylo poskrovnu. Druhým výletem byla část obce Smržovka, kde jsme obdivovali staré horské usedlosti, které se opravují a vznikají i nové osady. Prohlédli jsme si místní betonovou sáňkařskou dráhu. Třetím výletem byla obec Hamrska, výstup na Černostudniční hřeben a návrat po turistické značce lesem a kamenitou cestou zpátky na Berany. Tento den představoval dohromady turistický výkon v náročném terénu o délce cca 15km.

Veliký ohlas měl večer teploučký bazén, kde jsme se po cestě prohřáli. Na konci cesty jsme vždy strávili krátký čas před chatou, kde jsou venkovní herní prvky.

Veliké ocenění patří nám dětem, protože jsme to zvládly bez rodičů. Rodičům děkujeme za obrovskou podporu a bezvadnou přípravu věcí. Děkujeme našemu panu řediteli za podporu a hlavně panu Křížovi a panu Matějkovi za zajištění bezpečné a spolehlivé dopravy.

ZŠ Kravaře, prvňáčci a paní učitelka Žižková