Prvouka třeba i v kravíně

autor: | 14. února 2018 | Doporučené, Nepřehlédněte

Žáci 1. a 3. třídy vyjeli na exkurzi do Ekologického centra v Brništi. Společně tady zjišťovali, co musí umět a vědět moderní zemědělec, aby dokázal pěstovat obilí a starat se o zvířata. Zkoumali svůj jídelníček a pátrali, odkud se berou potraviny. Zábavně a interaktivně bádali, kolik krmiva kráva sežere, kolik žaludků má, jak je to s telátky, proč nemají rohy a co mají společného s námi lidmi. To a další informace se žáci dozvěděli například i pomocí pohyblivých, hrajících a svítících exponátů. Vlastnoručně připravené palačinky byly odměnou za aktivní a tvořivou činnost v dílničkách Ekocentra.

A největší zážitek? Určitě u všech dětí návštěva kravína ve Velkém Grunově. To bylo něco! Narodila se zrovna tři telátka, ta trochu starší telata si všichni hladili a nechali se občas olizovat a „ožužlávat“. Teď už každý prvňák a třeťák ví, jak vypadá holštýnské plemeno skotu, kdo je to jalovice a dojnice a proč tady nemají  krávy rohy. Domů si všichni přivezli vyrobenou masku krávy, velkou záložku a prvňáci snad navíc hezkou vzpomínku z prvního společného výletu.

Jana Hurtová

 

Související obrázky: