Putování za tajemstvími jedné knihovny

autor: | 23. května 2017 | Nepřehlédněte

V úterý 16. května vyrazil čtenářský kroužek na výlet do Litoměřic. Nejprve jsme si prohlédli informační centrum, pak jsme vyťapali 153 schodů na rozhlednu Kalich. Odtud jsme pozorovali okolí Litoměřic. Viděli jsme několik kostelů, řeku Labe, vrchy Radobýl i Říp. Dále jsme prošli podloubím k Radničnímu sklípku, kde na nás čekal průvodce, který nás zavedl tři patra pod zem do historického sklepení, kde nám vyprávěl o historii Litoměřic i sklepení. Nakonec nás vyvedl jinou cestou ven. Za odměnu za naši statečnost v temném podzemí jsme navštívili cukrárnu. Po občerstvení na nás čekalo překvapení v knihovně – křest úplně nové knížky Tajemství jedné knihovny od Evy Dolejší a Moniky Davidové. Nechyběla ani soutěž Hledání skřítků a společné fotografování s autorkami. Byl to suprový výlet se spoustou zážitků a už se všichni těšíme, až si přečteme zbrusu novou knížku, kterou jsme si odvezli do naší školní knihovny.

Křest knihy natáčela Regionální televize Ústecko a tak neváhejte a podívejte se na reportáž.

Děti ze čtenářského kroužku: Eliška, Vali, Kačka, Týnka, Anežka, Zdarin, Viktor, Natálka