Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě

autor: | 19. listopadu 2023 | Nepřehlédněte

V pondělí 13.listopadu se téměř celá devítka a 1 žák z 8.třídy vydali vlakem do Prahy, kde se zúčastnili dějepisné hry spolu s kamarády ze ZŠ Dubá. Tuto akci organizuje agentura „Praha hravě“ a připravuje pro žáky ze základních a středních škol různé typy programů na několika známých místech hlavního města.

Počasí naštěstí docela vydrželo, po příjezdu jsme stihli krátce Staroměstské náměstí a pak přišel přesun ke Karlovu mostu. Následoval cca 80-minutový program s otázkami k naší historii a historii Prahy a závěr patřil skupinové bojovce na Kampě. Většina dětí byla velmi aktivních a řadu úkolů bravurně zvládaly. V pomyslném souboji s Dubou jsme se neztratili. Ke konci už začalo bohužel pršet, takže každý přivítal rozchod a občerstvení v blízkém McDonald’s. Pěšky jsme pak došli kolem Poslanecké sněmovny a Senátu na metro a odtud na Hlavní nádraží a pak už jen cesta domů.

Všichni byli docela unaveni, ale zážitky z hlavního města to překonaly a i pocit, že jim česká středověká minulost není zas tak vzdálená.

Pavel Kureš

Související obrázky: