S Američany na Vltavě

autor: | 10. května 2017 | Nepřehlédněte

Ve čtvrtek odpoledne jsme se vydali do Prahy, kam jsme byli pozváni na slavnostní zakončení studií a předání certifikátů americkým studentům, kteří nás nedávno navštívili v Kravařích. Jako každý rok i letos toto předávání proběhlo na lodi. Po nalodění na Czech boat, jsme byli přivítáni a během cca dvouhodinové plavby po Vltavě jsme si mohli prohlédnout krásy Prahy z trochu jiné perspektivy.  Podpluli jsme Karlův most, viděli jsme Pražský hrad i Národní divadlo. Bylo to setkání milé a srdečné, škoda jen, že řada dětí se anglicky mluvit styděla. Jednoznačně nejstatečnějším spíkrem byla Kačka Chejnová ze 6. třídy, která této šance – pohovořit s rodilými anglickými mluvčími – využila nejefektivněji. Švédské stoly byly třešničkou na pomyslném dortu.

p.uč Hana Tesárková