Sbírka pro Japonsko

autor: | 30. března 2011 | Nepřehlédněte

V Japonsku se 10. března stala velká katastrofa. Zemětřesení o síle 8,9 stupňů Richterovy škály způsobilo vlnu tsunami, která měla za následek výbuch jaderné elektrárny Fukušima. Když se tyto informace dostaly do veřejných sdělovacích prostředků, celý svět byl zděšen. U nás ve škole nebyl jediný den, aby se o katastrofě nemluvilo, a proto se zrodil nápad pomoci postiženému Japonsku.

Ve čtvrtek 17. března se celá akce rozjela: My, žáci 9. třídy, jsme vyhledávali informace týkající se japonské katastrofy, zpracovali je a ještě týž den naše práce visely na nástěnce v aule školy. Osmáci se k nám přidali s nápadem uskutečnit pro Japonsko sbírku –

reagovali tak na výzvu humanitárních organizací, které se rozhodly postižené zemi pomoci.

V úterý 22. března se sbírka pro Japonsko uskutečnila. Každý, kdo chtěl, mohl přispět do speciálních kasiček. Přispěli žáci a zaměstnanci školy, stranou nezůstala ani kravařská veřejnost. Vybralo se přes 5 a půl tisíce korun. Výtěžek celé sbírky jsme se rozhodli zaslat na konto humanitární organizace Adra. Každý, kdo přispěl, může být na sebe hrdý, protože nezištně pomohl lidem v nouzi.

Kateřina Rutterová, 9. tř.

Související obrázky: