Sedmáci a Čertova hora

autor: | 27. června 2019 | Doporučené

V pondělí jsme se vydali vlakem do Harrachova, kde na nás čekal bohatý dvoudenní program. Po ubytování a vydatné večeři jsme si šli prohlédnout městečko a pak jsme celí znavení padli a spali. Druhý den ráno jsme procházkou dorazili na Mumlavské vodopády, kde jsme si smočili nohy a překvapilo nás, jak v takovém parnu může být voda tak ledová. K obědu jsme si objednali hamburger s hranolkami. Po půl hodinové pauze jsme šli vstříc dalším zážitkům v podobě jízdy lanovkou na Čertovu horu. Byli mezi námi tři, kteří se báli na lanovku, ale nakonec svůj strach překonali, na což byli patřičně hrdí. Po cestě dolů, která vedla hned vedle skokanských můstků, jsme se odměnili kofolou. Po pauze jsme jeli na bobovou dráhu. Utratili jsme tam dost peněz, ale stálo to za to. K večeři jsme měli palačinky a pak jsme hráli karty. Další den ráno jsme vyrazili do hornického muzea, kde jsme si nejprve prohlédli výstavu kamenů, polodrahokamů a nářadí pro horníky. Po výstavě jsme si nasadili přilby a vyrazili do štoly, kde bylo pouhých 7°C. Dozvěděli jsme se, že se zde ve druhé polovině 20. století těžil baryt, fluorit a galenit. Dnes je již důl uzavřen, přestože zásoby těchto rud nebyly zdaleka vytěženy. Vyplatí se však tyto nerosty dovážet z Číny, protože je to levnější. Po obědě nás čekala tří hodinová jízda domů. Bylo hnusné vedro a ve vlaku z Liberce do České Lípy jsme se málem roztekli. Děkujeme moc paní učitelce za výlet do Harrachova.

Hodnocení:

Dominik: Nejvíc se mi líbilo Hornické muzeum a jízda lanovkou.

Tom: Celý výlet byl mega super, překonal jsem svůj strach z lanovky a završila to bobová dráha.

Ondra: Výlet byl hustý, líbila se mi bobová dráha a sestup ze sjezdovky.

Claudie: Výlet byl úžasný, nejvíce se mi líbilo hornické muzeum, kde nás provázel příjemný pán.

Kuba:  Výlet byl super, nejvíc se mi líbila bobová dráha, a challenge 48 hod. bez mobilu.

Filip: Výlet byl skvělý, protože jsme byli na bobové dráze J.

Terka: Výlet jsem si užila, zaujalo mě muzeum a výstava různých kamenů a pak štola.

Honza: Výlet byl hezký, protože jsme byli na bobové dráze a jeli lanovkou.

Související obrázky: