Skok do Macochy.

Ve středu ráno jsme vlakem opustili Čechy a dorazili až na moravské území naší vlasti. Cesta byla dlouhá, ale protože jsme se hodně zasmáli, utíkala nám celkem rychle. Luxusní ubytování, které je možné zhlédnout na fotkách, nás mile překvapilo. Protože bylo vedro, jeli jsme se busem koupat do asi 3 km vzdáleného rybníka. Tolik kachních rodinek, které plavaly s námi v rybníku, se v Čechách jen tak nevidí. Klárka za nimi pořád chtěla skákat a lovit je, ale paní učitelka jí to zatrhla. Podvečerní svačinka ve formě řízečků, knedlíků s mákem (dle Valina – jinak to byly šišky) a hranolek a jiných zdravých pochutin byla eňo ňuňo. Pak jsme jeli na ubikaci, kde na nás čekal pan Sedlák, který nás vzal do Smrtní jeskyně. Poté, co jsme si všichni poctivě otloukli hlavy od nízkého stropu jeskyně, jsme si opekli klobásy, zahráli na schovku a šli do hajan.
Ve čtvrtek jsme ráno vyrazili na strašně dlouhatánskou asi dvoukilometrovou túru na Macochu. Z horního můstku se odmítl na dno propasti podívat Kuba, né že by se bál J, ale aby mu prý na dno nespadl mobil. Pohled z dolního můstku nás ovšem ohromil. Všichni jsme fotili jako diví, protože to byl zážitek. Pak jsme sjeli lanovkou na druhou stranu propasti a šli dovnitř do jeskyně, kde jsme se i projeli v lodičkách po Punkvě. Následovala kuřecí polévka, která přišla vhod, protože cestou zpátky jsme zabloudili jak Jeníček s Mařenkou. Nakonec jsme však dorazili v pořádku, Anetka tedy asi o dvě hodiny později J. Sotva popadala dech. Protože ale my jsme aktivní děti, přemluvili jsme naši pí uč, aby s námi jela ještě nacvičit pár temp do rybníka. Následovala opět dobrota ve formě řízečků a knedlíků s mákem a cesta na penzion.
V pátek nás pan Sedlák provedl po dědině (česky po vesnici), kde jsme navštívili speleologické muzeum – úchvatné, kapličku, kde jsme pořídili fotky pro pí uč Tesárkovou a na poli nám ukázal, co jsou závrty – typické útvary pro vápencové území. Pak jsme mázli na cestu rohlíky a chleby s něčím a vyrazili směr Čechy. Cestou bylo příšerné vedro, takže jsme vystoupili v České Lípě celí umordovaní.
Celkově byl výlet super, už přemýšlíme, kam vyrazíme příští rok.

 

Sedmáci