Škola v přírodě v ekologickém centru Střevlík

autor: | 24. května 2013 | Nepřehlédněte

Škola v přírodě Střevlík 3.+5. třída 2013

Škola v přírodě Střevlík 3.+5. třída 2013

V pondělí 15. dubna jsme jeli vlakem do Oldřichova v Hájích, kde jsme trávili celý týden v ekologickém středisku Střevlík. Po příjezdu jsme se šli ubytovat a pak jsme se seznámili s areálem a jeho okolím. V úterý jsme šli na celodenní výlet na Dračí vrch a cestou jsme hráli různé hry. Také jsme dostávali na jednotlivých stanovištích části mapy, které nás zavedly za strážci času. Kdo byli tito strážci, víme jen my a naše paní učitelky. Bylo to velmi zajímavé putování, i když nožky při zpáteční cestě už pěkně bolely. Ve středu jsme šli včelí stezkou, která nám prozradila tajemství včelí plástve. Dokonce jsme dostali i ochranné klobouky a ten kdo chtěl, mohl nahlédnout do úlu. Odpoledne jsme se dozvěděli o životě pastýřů a večer jsme pak vyráběli lapače snů. Na čtvrtek jsme se těšili nejvíc, protože jsme jezdili na koních. Nejdříve jsme jim ale museli poklidit výběh a koně vyhřebelcovat. Odpoledne jsme šli ke zdejšímu rybníku s lupami a síťkami, kde jsme nachytali různé vodní breberky a pozorovali je. Celá škola v přírodě se nám moc líbila a klidně bychom si ji zopakovali. Ubytování i jídlo bylo super a naše dvě paní lektorky, které se nám věnovaly, byly moc hodné. Byla to moc hezká škola v přírodě.

3.+ 5. třída