Sloup
V úterý ráno jsme se v 9:45 h sešli před školou, jeli autobusem do České Lípy, kde jsme přestoupili na další autobus do Sloupu. Tam jsme nejdříve prošli lesní divadlo a poté naše kroky směřovaly k místní rozhledně, ze které byl hezký výhled do okolí. Kývající se rozhledna vyvolala v některých paniku a rychlý návrat na pevnou zem. Pod rozhlednou jsme navštívili restauraci, kde jsme za krásných výhledů poobědvali. Nakonec jsme navštívili skalní hrad, kde se taktéž naskytl krásný rozhled do krajiny a seznámili jsme se s historií hradu. Zpět jsme jeli autobusem do České Lípy a poté vlakem do Kravař.
Liberec
Ve středu jsme měli v 8:20 sraz před školou, odkud jsme šli na vlakové nádraží, jeli do České Lípy, kde jsme přestoupili na vlak do Liberce. Když jsme v Liberci dorazili do jump arény, navlékli jsme si protiskluzové ponožky a 90 minut jsme se oddávali radovánkám na trampolínách. Protože nám řádně vyhládlo, koupili jsme si pizzu a poobědvali. Vzhledem k tomu, že nám jel vlak až v 15:00 hodin, šli jsme do OC Fórum, kde jsme měli třičtvrtě hodiny rozchod. Kupodivu se v labyrintu obchodů a krámečků nikdo neztratil (ani paní učitelka 😊) a na nádraží jsme dorazili v plném počtu. Cesta zpět byla úmorná, protože klimatizace ve vlaku nefungovala. Celkové shrnutí výletů: Super zábava, legrace, vedro, jupí.
Krásné prázdniny přejí šesťáci
Terka Horská a Vašek Kraus






