FLORBALOVÉ TURNAJE

autor: | 12. dubna 2023 | Nepřehlédněte

V měsících březnu a dubnu se v České Lípě ve sportovní hale konaly školní turnaje pro žáky základních škol. Také naše škola vyslala do boje své reprezentanty.

Jako první přišel na řadu koncem března výběr chlapců ze 6. a 7. tříd, kteří byli doplněni dvěma páťáky. Kluci se bohužel nemohli radovat z žádné výhry ani střeleného gólu a všechny své zápasy prohráli.  

Ke slovu se první týden v dubnu dostal i dívčí výběr 6.-7. třídy, který byl také doplněn o dívky z jiných ročníků. Po úvodní prohře se ZŠ Lesní z Nového Boru dívky sehrály dva vyrovnané zápasy s žačkami českolipské ZŠ Partyzánské a ZŠ nám. Míru z Nového Boru. Oba zápasy dívky smolně prohrály 1:2, kdy v druhém trefily tyčku v poslední vteřině zápasu. A i když měly ve skupině tři prohry, postup do finálové skupiny nebyl daleko. 

Jako poslední sehrály svá utkání chlapci 8.-9. třídy. Z původní nominace nám kvůli nemoci vypadli dva důležití hráči, a tak jsme byli rádi, když jsme dali dohromady dostatečný počet hráčů.  Kluci hráli čtyři zápasy. Bohužel i tady nám nebylo štěstí nakloněno a kluci tři zápasy prohráli o jediný gól. Se ZŠ Klíč ale vybojovali úžasnou remízu, kdy vyrovnávací gól dostali dvě minuty před koncem. Klukům ale nelze nic vyčíst, na hřišti nechali všechno.  

Žádnému z našich výběrů nechyběla bojovnost, kterou se dívky i chlapci vyrovnávali s ostatními školami. Svou daň si bohužel vybraly zkušenosti – nikdo z našich žáků nikdy nehrál podobný turnaj. Z nedostatku zkušeností potom vyplývaly chyby, které se projevily zejména ve výkonech chlapců 6.-7. třídy.  

Žákům patří velké díky za jejich nasazení a chuť reprezentovat naši školu. A už teď se těšíme na další sportovní zápolení!  

Roman Mazůrek, učitel Tv

 

Související obrázky: