Ukliďme svět = uklidili jsme Peklo

autor: | 19. září 2018 | Akce, Doporučené

Celosvětový úklidový den

I naše škola se zapojila do akce „Ukliďme Česko“ a v sobotu 15. září vyrazila desetičlenná skupina uklidit v Pekle. Vyzbrojeni rukavicemi a pytli  jsme vyrazili ze Zahrádek směr Česká Lípa. Paní učitelka Pešková nás nastříkala sprejem proti klíšťatům, komárům a jiné havěti. Již cestou z nádraží Claudinka našla poklici od auta. Později do naší sbírky přibyl i roztrhaný spacák a duše od kola. Viděli jsme hodně přírodních krás, našli jsme dvě kešky, paní Suderová krásné houby, ale nechápali jsme, když jsme z potoka tahali PET lahve. Odpadky byly všude. Ve vodě, ve skalách, na cestách, zkrátka všude. „To je, jako když přijdu domů, nebudu používat koš na odpadky a budu všechno házet na zem. Za rok nebudu moci ani otevřít dveře“, pravila Kačka.  Odpadků nakonec byly dva 120 litrové pytle. A protože šlo také o mapování množství vyhozených PET lahví do přírody, my jsme přispěli 18 L umělohmotnými lahvemi. V národní chráněné památce tento počet vede k zamyšlení. Za odměnu nás nakonec pan Pešek všechny svezl na čtyřkolce. Tento den jsme si moc užili. Co si z něho odnést? Že jsme pouze hostem na této planetě a nic nás neopravňuje ji ničit.

Kačka a Maruška Sittovy (7)

Poděkování za účast na akci „Ukliďme Česko“.

Tímto bych ráda poděkovala Adélce Veselé, Claudince Hošicové, Marušce a Kačce Sittovým, Sáře Soukupové, Tomovi Zikmundovi, Kubovi Novákovi  a rodičům paní Suderové a panu Soukupovi za podporu této akce a věřím, že v příštím roce se sejdeme v ještě hojnějším počtu.

Iva Pešková

Související obrázky: