Úspěšný atletický trojboj

autor: | 7. června 2023 | Nepřehlédněte

S žáky 1. stupně jsme se vypravili ve středu do České Lípy, kde byly pořádány atletické závody s názvem 3BOJ VŠESTRANNOSTI S ADAMEM. Jedná se už o 16. ročník a v České Lípě se konalo Okresní kolo. Soutěžili mezi sebou kluci prvňáci, holky prvňačky, kluci druháci atd., takto až do páté třídy. Nejlepší čtyři závodníci v každé kategorii se mohli kvalifikovat na krajské kolo, které se pořádá na atletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově.  

A v čem se vlastně soutěží? Závodníci běží závod na 50 m, skáčou do dálky a hází míčkem. Za výkon v jednotlivých disciplínách získává závodník body, které se potom sčítají a kdo má v součtu nejvíce bodů, ten vyhrává.  

Z naší základky vyrazilo do České Lípy 15 statečných. Z 1. třídy Jéňa Nguyen a Tomáš Lang, z 2. třídy Jonáš Hanzl, Honza Kratochvíl a Filip Dang, třeťáky zastupovali Šimon Kučera, David Šubrt a Bohdan Hrycak, čest čtvrťáků hájit Vojta Lánský a konečně z páté třídy vyrazili Matyáš Pýcha, Vítek Lánský a děvčata Anička Nguyen, Sára Portová a Anička a Kamča Stárkovi 

Všichni během krásného slunečného dne předvedli výkony na hranici svých možností a zaslouží velkou pochvalu, že se nebáli, vrhli se do závodu a vzorně reprezentovali svou školu. Pro představu – závodu se zúčastnilo 350 žáků ze všech koutů českolipského okresu.  

Sáře Portové a Vojtovi Lánskému se dokonce podařilo kvalifikovat na Krajské kolo do Turnova! Sára skončila druhá, Vojta, který skončil čtvrtý, se bohužel potom nemohl krajského kola účastnit.  

Do Turnova se v úterý 6. června vypravila pouze Sára. V deštivém počasí předvedla úžasný výkon, zlepšila se ve dvou ze tří disciplín, a nakonec se v konkurenci závodnic z celého Libereckého kraje umístila na úžasném 5. místě! Velká gratulace a těším se na další krásné výsledky našich žáků při dalších závodech!

Roman Mazůrek, učitel Tv, trenér atletiky

Související obrázky: