Úspěšný lyžařský kurz 2022

autor: | 26. ledna 2022 | Nepřehlédněte

V minulém týdnu se parta sportovců z naší základní školy učila nebo zdokonalovala v lyžařském umění na svazích sjezdovek v Pasekách nad Jizerou. Počasí bylo tentokrát vrtkavé, zažili jsme vichřici, ve které se bez lyžařských brýlí neobejdete, opravdu hustou mlhu pro nadšence jízdy do neznáma, chumelenici s opravdu silným větrem pouze pro ledoborce, ale i sluníčko a jeden celý den nádherné horské pohody. Někteří žáci začínali od nuly a tak během prvního dne trpěli, padali a zase se drápali na nohy, opatrně plužili na mírném svahu a pomocí pohyblivého pásu zase vyjížděli nahoru. Po náročném dopoledni následovala první jízda na velké lanovce na kopec a po obědě první jízda velkým svahem dolů. Večer už byl pluh těchto žáků kvalitní a během dalších dní se postupně měnil v hezké smýkané oblouky a bezpečné lyžování.

Bylo i pár zkušených lyžařů, například Ondra s Filipem, kteří se postupně pokoušeli o curving a nutno pochválit jejich snahu a lyžařské umění. Po několika letech lyžařských kurzů jsou to již zkušení borci! 

Chválu však zaslouží opravdu všichni žáci, kteří přes věkové rozdíly potvrdili tradici Kravař, tedy že umí vytvořit správnou partu, za kterou se rozhodně nemusíme stydět.

Děkuji všem lidem, kteří lyžařský kurz pomohli zorganizovat, panu Křížovi, panu Matějkovi, oběma za odvoz a catering, Soně Sittové za velkou pomoc v kuchyni a lékařský dohled, Marušce a Katce za pomoc s lyžníky, Zbyňkovi Báčovi, instruktoru lyžování za trpělivost a další nováčky, které naučil stát na lyžích. Děkuji za finanční podporu akce Obci Kravaře, která zapůjčila ŠKOLÁČEK a uhradila dopravu a taktéž děkuji firmě CSkámen PLUS s.r.o. (Lom Dubičná), která uhradila naftu v druhém vozidle.

Zdeněk Šmída, ředitel ZŠ

 

Související obrázky: