Úžasná beseda s pány Miroslavem a Erikem Vodňanskými

autor: | 20. listopadu 2019 | Nepřehlédněte

Děkuji především paní učitelce Tesárkové za organizaci dnešní besedy s pamětníky našeho kraje, s potomky pana Miroslava Vodňanského ze Stranného, který prožil velice krutý a těžký osud člověka žijícího v Sudetech před válkou, v jejím průběhu a hlavně bohužel za doby nástupu komunismu. Člověka vlastnícího velký statek a hospodářství, který mu byl hned dvakrát odebrán, zdevastován a nakonec naštěstí po Sametové revoluci navrácen.

A tak jsme dnes ústy jeho syna a vnuka slyšeli vyprávění o dědečkovi a jeho životě, o synovi, jeho emigraci, o době před revolucí, o demokracii a svobodě, kterou zažíváme dnes, o těžkostech každé doby a zejména o tom, že je potřeba si připomínat, že žijeme svobodně a to rozhodně není samozřejmé a nemusí být na věky. Je velmi důležité pamatovat na chyby v minulosti a nedělat stejné v budoucnosti.

Na besedu se naprosto vzorně připravily Katka Sittová a Andrejka Mrváňová, kterým také patří veliké poděkování!

Miroslav a Erik Vodňanský

Nejenom touto besedou si naše škola připomněla 30 let od Sametové revoluce v roce 1989 a událostí, které následovaly.

Zdeněk Šmída, ředitel školy

Související obrázky: