Vernisáž o životě Anny Frankové

autor: | 3. října 2020 | Nepřehlédněte

Těsně před koronavirovou situací jsme měli jedinečnou příležitost provázet žáky základních a středních škol výstavou o Anně Frankové, což byla dívka, která se společně s rodinou musela ukrýt za druhé světové války do zadního traktu jednoho domu v Amsterdamu, a psala si o tom deník. Poprvé jsme si vyzkoušeli, jaké to je provázet návštěvníky výstavy, byla to pro nás ohromná zkušenost. Po dlouhé době jsme se 22. září sešli s lektorkami Marií S. a Danou G. z Institutu Terezínské iniciativy, které nám průvodcům, předaly certifikát.

A na konec přidáváme jeden z mnoha citátů, které můžete v deníku najít: ,,Nechci žít marně jako většina lidí. Chci být užitečná nebo přinášet radost ostatním lidem. Dokonce i těm, které neznám.’’ ANNE FRANKOVÁ

Patrik Kříž, Anna Gregorová 8. třída

Předávání certifikátů 22.9.2020

Související obrázky: