Víte, co dělá takový senátor?

autor: | 4. listopadu 2017 | Nepřehlédněte

My jsme to nevěděli, dokud jsme se nevypravili do pražského Valdštejnského paláce, kde Senát ČR sídlí. Zde nám pan senátor Miloš Vystrčil vysvětlil, k čemu senát slouží a proč ho vůbec potřebujeme. Také jsme si vyzkoušeli pohodlná senátorská křesílka. Ale to nebylo všechno, co jsme v Praze zažili… Po velmi přísné bezpečnostní prověrce jsme pronikli do areálu Pražského hradu. Ohromila nás krása svatovítské katedrály, kterou někteří z nás navštívili vůbec poprvé, a potom jsme zamířili do starobylého královského paláce s Vladislavským sálem, kde se konaly zemské sněmy a tvořily zákony pro české království. No a po kulturních zážitcích nesmělo chybět pořádné občerstvení, kde jinde než v Mekáči…

Sedmáci a osmáci a deváťáci ze ZŠ Kravaře

Související obrázky: