Jede, jede mašinka…

autor: | 15. května 2013 | Doporučené

Mašiny v českolipském depu

Mašiny v českolipském depu

Ale aby mohly vlakové soupravy vyjet na trať, musí být o ně pečlivě a důsledně postaráno. Jak? Kde? Odpovědi na tyto otázky jsme zjistili na výpravě do českolipského depa 5. dubna 2013. Vlakem Regionova nás z Kravař do České Lípy svezl strojvůdce Radomil Jirků, který nám také ukázal svou strojvůdcovskou kabinu. V depu na nás čekal Jirka Cikán, který nás provedl nejen zázemím pro lokomotivy i vagóny, ale ukázal nám také prostory, kde ‚odpočívají‘ mašinky, které prozatím dosloužily a nyní čekají na opravy. Mezi nimi třeba parní lokomotiva 524.1110 zvaná Pětikolák či motoráček Hurvínek. Páteční odpoledne nám přineslo spoustu nevšedních zážitků a my za ně chceme ‚fírům‘ Radkovi i Jirkovi moc poděkovat.

Vlastivědný kroužek