Vycházka do Konojed

autor: | 24. září 2018 | Nepřehlédněte

V hodině přírodovědy jsme probírali horniny, a proto se p. učitelka rozhodla, že využije přírodní památku nedaleko Kravař. A tak jsme se vydali do Konojed.

Nejdříve jsme zamířili ke kostelu, který nám otevřela paní průvodkyně. V kostele jsme si prohlédli mramorový oltář, krásné lustry a obrazy. Protože je zde krásná akustika, slouží jako koncertní sál. Kolem kostela se nachází zrestaurované sochy. Zámek, který je hned vedle a byl původně klášterem, je zatím opraven jen zvenčí.

Potom jsme se vydali na Konojedské bochníky. Je to čedičový útvar, který byl objeven při těžbě kamene. Je sopečného původu. Cestu jsme absolvovali pěšky, a proto jsme se vrátili dosti unavení. Ušli jsme 15 777 kroků, což je skoro 10 kilometrů.

V následující hodině přírodovědy jsme měli další „překvápko“. Paní učitelka pro nás připravila výstavu drahých kamenů. Dozvěděli jsme se, že kameny mají léčivé účinky, tudíž mohou být prospěšné lidem. Kdo je však chce používat, musí je dobře znát, umět je čistit a nabíjet. Pak mu mohou pomoci například překonávat strach, nervozitu, onemocnění, trému a tak dále.

Získali jsme plno nových informací a znovu se přesvědčili, že příroda je velmi rozmanitá, okouzlující a měli bychom ji chránit.

 

Páťáci

Související obrázky: