Výlet do Prahy

autor: | 26. listopadu 2018 | Doporučené

 

V úterý 6. 11. jsme jeli do Prahy se žáky pátých tříd ZŠ Partyzánská Česká Lípa. Naším cílem byla prohlídka Národního divadla a návštěva Planetária.

Celým divadlem nás provedl pan průvodce. Nejdříve nám vyprávěl o historii divadla. V podzemí jsme viděli základní kameny budovy. Pak jsme se přesunuli do hlediště. Na jevišti zrovna kulisáci připravovali scénu na večerní představení. Moc se nám líbila zdejší výzdoba – opony, lustr, malované fresky na stropě i pozlacený interiér.

Na terase divadla jsme si prohlédli antické sochy múz, trigy neboli koňské trojspřeží a pozlacený balkon na střeše divadla.

Po prohlídce ND jsme shlédli Karlův most a Staroměstské náměstí s orlojem.

Naší další zastávkou bylo Planetárium. Program, který jsme sledovali, byl o pohybech Země, Slunci, planetách a souhvězdích. Promítání se nám velmi líbilo a dozvěděli jsme se plno zajímavých informací.

Výlet jsme si pěkně užili a určitě se do Prahy rádi vrátíme.

páťáci

Související obrázky: