Výstava – Mumie světa

autor: | 23. dubna 2018 | Nepřehlédněte

Tak jako na Tutanchamona a Human body, i tentokrát nás pan ředitel pustil na další zajímavou výstavu, ze které šel trochu strach. Možná právě proto jelo z celého 2. stupně pouze 19 žáků.
18. dubna jsme se vydali vlakem do Prahy na Holešovické výstaviště do Křižíkova pavilonu odhalit, jak to s těmi mumiemi bylo. Objevili jsme zákonitosti přírodní mumifikace, zažili atmosféru starověkého Egypta, pohřebních rituálů a mýtických příběhů. Odhalili jsme kulty lovců lebek, kteří ovládali pralesy Jižní Ameriky. Prošli jsme se Údolím Králů, místem, kde ve starověkém Egyptě pohřbívali faraóny, a seznámili se s historií mumifikace na území České republiky. Pravé mumie dospělých, dětí i zvířat působili někdy až děsivě. Každý z nás dostal na začátku výstavy audioprůvodce, který nás poutavou formou postupně seznamoval s vystavenými exponáty. Krátké filmy doprovázející každou sekci výstavy byly rovněž emotivní. Na tuto kontroverzní výstavu budeme dlouho vzpomínat a doporučujeme: jeďte se podívat.

Iva Pešková a Hana Tesárková

Související obrázky: