Za historií do Stvolínek

autor: | 6. června 2022 | Nepřehlédněte

Domi a Šarlot Gürthovy, dvě zkušené průvodkyně, přivítaly jednu květnovou sobotu na stvolínecké vlakové zastávce partu dětí z turistického oddílu ZŠ Lada. Cílem výpravy byla prohlídka zámku ve Stvolínkách a také vycházka po okolí. Děvčata musela zvládnout dav takřka 50 zvídavých turistů nejrůznějších věkových kategorií. Naše průvodkyně dokázaly skvěle zabavit všechny. Po zámku se bloudilo s bílou paní, nechyběl ani historický výklad či pátrání po pozůstatcích gotiky ve zdivu místního kostela. Stateční mohli sestoupit do zámeckého sklepení. Povedenou akci zakončilo opékání buřtů a malá procházka po okolí. Našim průvodkyním a paní starostce Stvolínek patří velké poděkování za zdařilou akci. Projekt byl podpořen sdružením MAP Českolipsko a Novoborsko. 

Hana Tesárková

 

 

 

Související obrázky: