Základní školy jsou od 11.3. uzavřeny do odvolání, vyučovat nebude ani ZUŠ.

autor: | 10. března 2020 | Nepřehlédněte

Vážení rodiče,
z rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ​dnes, tedy v úterý 10.3.2020, jsou od středy 11.3.2020 uzavřeny všechny základní školy až do odvolání. Jde samozřejmě o preventivní opatření státu proti šíření onemocnění COVID-19. Náš okres má v tomto týdnu jarní prázdniny, ale výuka nebude pokračovat ani v příštím týdnu a dá se očekávat, že prodlužování jeho platnosti i v dalších týdnech. Sledujte prosím tento informační kanál Bakalářů, webové stránky školy a obce, televizi a tisk, pokud byste potřebovali, určitě mi neváhejte zavolat na telefon 775975713. Všechny obědy jsou automaticky odhlášeny.
Podle posledních informací lze v případě nemožnosti zajištění péče o děti do 10ti let čerpat volno v podobě ošetřování člena rodiny. Toto potvrzení vám vydá škola a je na něj v době mimořádného opatření legitimní nárok. Ošetřování člena rodiny může být vystaveno max na 9 kalendářních dní a finančně je zabezpečeno 60% redukovaného denního vyměřovacího základu za kalendářní den.

Podrobné informace uvádí Česká správa sociálního zařízení ZDE.

Pokud máte o čerpání ošetřovného a tedy vyplnění příslušného formuláře zájem kontaktujte ředitele školy na telefonu 775975713, zaslat vám ho můžu obratem elektronicky.
V případě jakékoli změny nebo nové informace vás budu neprodleně informovat.
S pozdravem.
Zdeněk Šmída, ředitel školy

INFORMACE O ZRUŠENÍ VÝUKY ZUŠ ŽANDOV

Ředitelka školy na základě nařízení Vlády ČR, doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a se souhlasem zřizovatele od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání ruší výuku v Základní umělecké škole Žandov, včetně poboček v Kravařích a v Benešově nad Ploučnicí.

Zároveň s tímto opatřením se ruší akce a koncerty školy předběžně do konce března. Informace o obnovení výuky budou zveřejněny na webových stránkách školy a rodiče budou informováni vyučujícími prostřednictvím SMS zprávy.

Děkujeme za pochopení a doufáme v brzké setkání s našimi žáky.

Alena Losová, dipl. um., ředitelka školy

Související obrázky: