Zdravověda není nuda!

autor: | 12. prosince 2019 | Nepřehlédněte

Ve čtvrtek 12. prosince k nám přijeli dva bezva zdravotníci a nepřijeli ničím jiným než sanitkou. Oba pánové se museli ráno pořádně nasnídat, protože celé dopoledne věnovali našim žákům a to doslova všem! A to je husarský kousek. Po dnešní zkušenosti všem vřele doporučujeme tuto vzdělávací aktivitu, která naprosto a jednoznačně má smysl.

V jedné hodině jsme se nejprve bavili o první pomoci, důležitých zásadách, o tom, že každý z nás je povinen pomoci a k tomu je důležité zachovat si klidnou hlavu, být připraven a vědět jak pomoci.

Zdravotník Josef Odehnal v akci.

Druhá hodina byla také skvělá, prohlídli jsme si sanitku a dozvěděli se o ní spoustu zajímavostí, mohli jsme si sáhnout do otevřené zlomeniny, ze které stříkala krev, protože byla narušena tepna. Velmi zajímavá byla informace o mobilní aplikaci ZÁCHRANKA, která je zdarma a měl by si ji nainstalovat každý člověk, protože nejen umí velmi rychle a naprosto přesně v případě potřeby odeslat souřadnice naší polohy, ale také nás hned spojí s operátorem, který nám pomůže zvládnout krizovou situaci.

Oběma pánům zdravotníkům děkuji za úžasný zanícený výklad, který děti bavil a hlavně poučil, za energii a čas, který nám věnovali. I tato akce je částí preventivního programu naší školy, kterým se snažíme předcházet různým negativním vlivům, které na děti číhají na každém kroku a zároveň se snažíme připravit děti řešit různé krizové situace. Akci domluvila a zorganizovala koordinátorka prevence paní učitelka Iva Pešková, která společně se Soňou Sittovou z Tanečku vede na škole kroužek zdravovědy.

Zdeněk Šmída, ředitel školy

Zdravotník Zbyněk u své sanitky a pacientky.

Související obrázky: