Zeměpisná soutěž v Liběšicích

V pátek 27. 3. 2015 jsme se zúčastnili zeměpisné soutěže v Liběšicích. Soutěž byla zaměřena na celý Asijský region. Samotná hra byla velmi napínavá až do samého závěru. Nešlo pouze o znalosti žáku, ale i o štěstí. Záleželo, co jste si zrovna hodili za číslo na kostce. Myslím si, že tato hra byla pro žáky velmi přínosná. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací a poznali nové chutě.

Pokud jsme zrovna nesoutěžili, tak jsme mohli ochutnat speciality z různých koutů Asie. Například chalvu, tachyni, lupínky z manioku, Kustovnici Čínskou, sušené datle, uzené tofu, také nám děti připravily originální suši. Všechno bylo moc výborné, ačkoliv některé chutě nebyly pro naše evropské jazýčky typické. Žáci, kromě hry samotné, měli doprovodný program v tělocvičně.

Andreas Savva