Zlatá včela 2014

autor: | 5. května 2014 | Doporučené

V sobotu 26.4.2014 se včelařský kroužek Kravaře zúčastnil oblastního kola soutěže ZLATÁ VČELA.

Členové včelařského kroužku Petr Grušpier, Daniel Korn, Kristýna Kornová a Tomáš Malaťák změřili své síly se 70-ti účastníky této soutěže. V soutěži se utkaly včelařské kroužky z Libereckého a Ústeckého kraje. Členové včelařského kroužku udělali svému vedoucímu velikou radost. Umístili se v mladší kategorii do 5-tých tříd ZŠ na třetím místě – Tomáš Malaťák  a druhém místě – Kristýna Kornová. Byl to opravdu pěkný výkon!

O soutěži a našich včelařích si můžete přečíst i v internetovém deníku VAŠE LITOMĚŘICKO24.CZ

V kategorii starších, jež mohou postoupit do celostátního kola a následně by mohli i reprezentovat naši republiku v mezinárodním finále, si porovnal síly Petr Grušpier a získal krásné 9-té místo. Opravdu jsem hrdý na Daniela Korna, jež sice získal pomyslnou bramborovou medaili (4. místo), ale stal se i prvním náhradníkem, který postupuje do celostátního kola v Nasavrkách. Děkuji všem členům VKM Kravaře za jejich výkon v soutěži Zlatá včela 2014.

Fotky ze soutěže najdete zde.

 Miroslav Fikar

Upřímně blahopřeji všem mladým včelařům k velkým úspěchům v nelehké soutěži, panu Fikarovi děkuji za čas a energii, kterou dětem věnuje.

Zdeněk Šmída, ředitel školy