ZOO Liberec očima páťáků

autor: | 5. května 2017 | Nepřehlédněte

V ZOO jsme toho viděli hodně od opiček přes sovy. Nejvíce mám radost z plameňáků, jsou krásně barevní. Také jsem se těšila na slony. Šli jsme okolo bílých tygrů a všichni si je začali fotit, tak jsem se přidala. Zašli jsme do pavilonu a hned jsem viděla želvičky, pávy, krokodýly a hady. Pak jsme si dali krátkou přestávku a když jsme dojedli, šli jsme dál, potkali kozy a nekrmili jsme je, protože byli špinavé a umazali by nás. Pavián byl skvělý až na to, že se ke mě otočil zády a udělal hromádku.

TERKA, 5.třída

Žirafy byly úžasné a býlí tygři ještě lepší. Byl tam starý tygr. Potom se nám dva tygři vystavili. Slyšeli jsme lva, jak tam řval. A tygři si hráli s červeným balonem.

CLAUDIE, 5. třída

V ZOO Liberec to bylo nádherné. Nejvíce jsem se těšil na Orlosupa, který furt vřískal, bylo to otravné. Ale na druhou stranu jsem se dozvěděl, jaké dělá pazvuky. Pak jsme šli o kus dál a viděli jsme tam Bílé tygry. Hráli si tam s míčkem, poskakovali, honili se. My s kluky jsme se tak těšili, že jsme utekli paní učitelce za lachtany. A dozvěděl jsem se spoustu nových informací z tabulí a v kvízech, které nás provázely cestou za zvířátky.

DOMINIK, 5. třída

Den Země jsme si připomněli výletem do ZOO. Nejvíc se mi líbili Bílí tygři. Potom jsem si vyfotila obrovské slony. Byli hrozně velcí. Krokodýl tam byl taky a vůbec ani nemrkl a nehýbal se. Byly tam taky opice s tím zadkem. Bylo to hrozně srandovní. Ale musím říct, že to byl vážně super výlet.

EMA, 5. třída

První zvíře, které jsme viděli, byla zebra. U zebry nám paní učitelka řekla, ať si čteme tabulky. Zebra je sudokopytník. Hodně se mi líbili velbloudi, protože se předváděli a kousali koně do ocasů, protože jim chodili na oblíbená místa. Šli jsme dál, viděli lamy, které flusli na čtvrťáky. Nás nechali na pokoji. Pak jsme šli ke slonům, kterým zrovna brousili nohy. Pán jim dal trávu a začal brousit. Řekl, aby si dal slon nohu na stoličku, na kterou zaklepal. Žirafy byly zalezlí vevnitř, jenom jedna byla venku. Pak jsme si prohlíželi sochy. Cestou dolů jsme si prohlíželi kvízy. Všichni jsme luštili, jen někteří šli stále dál. Byl jsem smutný, že jsem neviděl orly mořské. Jeden orangutan se naštval a bouchl do skla. Lekli jsme se a utekli pryč. Těším se na další výlet.

KUBA, 5. třída

Na výlet jel celý první stupeň. V ZOO to bylo super a nejvíc jsem se těšil na všechna zvířata, která tam byla. Po cestě jsme potkali pár kvízů, zajímavostí i maket zvířat. Ptáci byli ve voliérách, hodně dravců, malí,velcí i střední, většina z orlosupí a supí skupiny. Dále jsme viděli Bílé tygry, paviány s červeným zadkem, červené plameňáky a v pavilonu tropů byli i hadi, krajty a jeden krokodýl. Když jsme vyšli z pavilonu tropů, tak jsme viděli slony, kteří si zrovna nechávali brousit nehty a také žirafy. Celý výlet byl super.

TOMÁŠ, 5. třída