Beseda s válečným veteránem

autor: | 24. června 2019 | Nepřehlédněte

Dne 10. 6. k nám do páté třídy zavítal válečný veterán, pan Daniel Kožuško. Účastnil se několika vojenských misí, například v Kosovu, Afgánistánu, atd. Přišel nám o tom povyprávět. Nejdříve jsme se dozvěděli, co musí zájemce absolvovat, aby se stal profesionálním vojákem. Kromě fyzických testů musí projít i testy psychologickými a zdravotními. Potom následuje náročný tříměsíční výcvik.

Dále vyprávěl o vojenské základně a o povinnostech vojáků. Nejdůležitější mezi vojáky je: disciplína, spolehlivost, důvěra a spolupráce. I při vojenské misi, která má mírovou úlohu (ochranu života místních obyvatel) jsou vojáci neustále v ohrožení života, a jsou tedy velmi stateční. Pan Kožuško upozorňoval na to, že mnoho konfliktů mezi lidmi vzniká díky vzájemné netoleranci, například kvůli náboženství. Potom jsme si prohlédli fotografie, vyznamenání, pamětní listy, průkazy a části vojenské uniformy. Zajímavé věci jsme si vyzkoušeli a vyfotili na památku.

Beseda byla velmi poučná a moc se nám líbila, děkujeme!

páťáci a paní učitelka Rejzková

Související obrázky: