Hned bychom se vrátili

Důležitým tématem v devátém ročníku v předmětu výchova ke zdraví je i péče o dítě. Navštívili jsme tedy kravařskou mateřskou školku s předem připraveným programem pro děti. Mnozí z nás si zavzpomínali na roky strávené ve školce a byl slyšet nejeden povzdech typu: „Já bych se sem hned vrátil.“ Prckové nás přivítali s nadšením a úsměvem, a tak jsme mohli začít. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna skupina byla se staršími dětmi a druhá se věnovala maláčkům. Písničky, básničky, hádanky, tanečky, to všechno jsme si s nimi užili a byly to mile strávené dvě hodiny. Poznali jsme, že není vždy jednoduché děti ztišit, zklidnit, usadit, zaujmout, a že výchova dětí asi nebude nic jednoduchého. Ale na to máme ještě času dost. Děkujeme paní ředitelce Syblíkové, že nám vyšla vstříc a mohli jsme si vyzkoušet na vlastní kůži práci s malými dětmi.

Deváťáci

Ohlasy na návštěvu MŠ:

Moc rád si hraju s malými dětmi, proto se mi den ve školce líbil. (Kuba Novák)
Oblíbil jsem si tam jednoho malého tvora. (Jaromír Přívratský)
Moc se mi tam líbilo a doufám, že dětem se líbil náš program (Jarda Frýdl)
Ti malí nezbedové byli kouzelní. (Eliška Chňapková)
Hrozně moc se mi to líbilo, děti jsou prostě úžasná stvoření, která mi přirostla k srdci. (Nikča Šimková)
Do MŠ jsem se nejprve bála jít, ale když jsme se s nimi seznámili a zahráli skvělé hry, tak bych tam s nimi nejraději zůstala. (Jana Zahrádková)
…prostě dobrá zkušenost, jak zacházet s malými dětmi. (Natka Skvaroková)