Mc Donald´s Cup

autor: | 29. dubna 2024 | Slideshow

V pátek 26. 4. jsme vyrazili do České Lípy, kde se konal fotbalový turnaj pro 1.–3. třídy s názvem Mc Donald´s Cup. Našimi soupeři byli postupně výběry českolipských škol ZŠ Sever, ZŠ Tyršova a ZŠ 28. října a ZŠ Stráž pod Ralskem.  

V prvním zápase se kluci utkali se ZŠ Sever. Celý zápas byli kluci lepší než jejich soupeř a zaslouženě vyhráli 2:0. Druhý zápas se ZŠ Tyršova už byl mnohem náročnější. Kluci se ujali vedení, jejich soupeř však dokázal ke konci zápasu vstřelit gól, takže zápas skončil nerozhodně 1:1.  

Ve třetím zápase si kluci zastříleli a porazili ZŠ Stráž pod Ralskem 5:0. Před posledním zápasem se suverénní ZŠ 28. října bylo jasné, že kluci si odvezou z turnaje medaile. Pokud by silný tým soupeře dokázali porazit, mohli dokonce postoupit do okresního kola. Kluci nechali na hřišti všechno a bojovali. Soupeři se však podařilo dát jeden gól, který rozhodl o jejich vítězství. Vinou horšího skóre skončili kluci nakonec ve své skupině na krásném třetím místě.  

Tondovi Kadlecovi, Vaškovi Šírovi, Jonášovi Hanzlovi, Filipovi Dang, Jéňovi Nguyen, Honzovi Kratochvílovi, Alexovi Košlerovi a Honzovi Svobodovi patří velká pochvala za to, jak ve všech zápasech bojovali a v České Lípě ukázali dalším školám, že se ZŠ Kravaře se musí počítat.

Roman Mazůrek

 

Související obrázky: