Olympijský víceboj v Zákupech

autor: | 19. dubna 2023 | Nepřehlédněte

Za účasti téměř 150-ti dětí se uskutečnilo na Základní škole v Zákupech okresní kolo Olympijského víceboje. Jedná se o sportovní klání, kde musí žáci prokázat sílu, obratnost i vytrvalost. Konkrétně žáci hází medicinbalem, skáčou trojskok, dlouhé dvě minuty dělají kliky a skáčou přes švihadlo, a nakonec je čeká běh na 1 kilometr. Pět náročných disciplín, které prověří fyzickou připravenost účastníků.  

Také 11 našich odvážlivců se pustilo do souboje s dětmi z celého českolipska. Více či méně se jim jednotlivé disciplíny povedly a celkově naše škola skončila na 7. místě.  

Všichni si vyzkoušeli, že sport bolí a nic v něm není zadarmo. Naši reprezentanti ale odjížděli nakonec z místa konání se spoustou zážitků a dobrým pocitem, že náročný víceboj zvládli. Hlavní cíl byl splněn, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!  

Roman Mazůrek, učitel TV

Související obrázky: