Úspěch naší školy na City Cross Run v České Lípě

autor: | 18. září 2022 | Nepřehlédněte

V sobotu 17. září se konal v České Lípě tradiční závod City Cross Run. Součástí této akce je i štafetový běh pro 1. a 2. stupeň základních škol. Závod se běží v centru České Lípy. Na základce v Kravařích nejsme žádná „béčka“, takže se daly dohromady týmy do obou kategorií. Počasí nebylo moc přívětivé, protože těsně před startem se rozpršelo.

Jako první šli na start zástupci 1. stupně. V této kategorii startovaly štafety ze šesti škol. První vybíhala Sára Portová, která za hlasitého povzbuzování ostatních doběhla na svém úseku na třetím místě. Další členové štafety Anička Stárková, Sofča Škarvadová, Vítek Lánský, Vojta Lánský, Míša Drábek třetí místo skvělým během udrželi a Míša předával finišmance Kamče Stárkové s malým náskokem na čtvrtou štafetu. Kamča finišmana na čtvrtém místě udržela za svými zády a doběhla na krásném třetím místě. Odměnou pro štafetu bylo předání medailí a dalších cen na stupních vítězů.

Starší část výpravy to měla mnohem těžší. Vymrzlí a promočení po dlouhém čekání na start, kde se neměli na náměstí kam schovat před deštěm, se museli při závodu popasovat s dalšími deseti štafetami, ve kterých převažovali deváťáci z velké části atleti či fotbalisti. V naší štafetě byly hlavně dívky, kluci byli jen dva. Týně Hladíkové, Tomáši Chňapkovi, Adéle Šimonkové, Anežce Drábkové, Kačce Langové, Vanese Přívratské a Ondrovi Maršíkovi palec nahoru, že se nebáli na start postavit a bojovat za školu, navíc ve velmi těžkých podmínkách. V porovnání s konkurencí se ani za své časy stydět nemusí.

Všem závodníkům velké díky!! Roman Mazůrek

Související obrázky: