Víš, co dělá pasíř?

autor: | 8. října 2018 | Nepřehlédněte

To byla jedna ze záludných  otázek, které nás čekaly v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce, kde jsme se byli poradit, jaké povolání si vybrat a jaké školy by pro nás byly nevhodnější. Kromě toho jsme vyplnili zájmové testy, ve kterých nám vyšly zajímavé návrhy povolání, jako např. poříčný nebo pasíř, ale většinou se výsledky testů shodovaly s tím, co si přejeme studovat.

Zatímco na ÚP šlo spíše o teoretické povídání, další den jsme se na akci Živá knihovna povolání v kulturním domě Crystal , seznámili s několika firmami regionu, jako jsou např. Crystalex, Fehrer nebo Bombardier, ale také třeba se sestřičkami z českolipské nemocnice. Nejenom, že nám všichni vyprávěli o svých povoláních, ale  spoustu věcí jsme si mohli i vyzkoušet: masáž srdce na figuríně, oblek, ve kterém je vám najednou 80 let, montáž výrobků, virtuální svařování součástí vlaku nebo práci návrháře součástek do automobilů. A protože nechybělo ani občerstvení a dárky, byli jsme úplně spokojeni.

                                                                                                                                                         Devítka

PS: Pasíř je pracovník, který zhotovuje většinou unikátní a tvarově složité skleněné a bižuterní výrobky a ozdoby.

Související obrázky: