Vodácký kurz “na pohodu”

Další krásnou řekou, kterou jsme při svých vodáckých kurzech objevili, byla letos Otava. Je nádherně čistá, chladivá, teče úžasným koutem naší republiky. Ze Sušice jsme se dostali do Horažďovic a dále přes Strakonice až k Putimi. Poslední den večer, těsně před příchodem mohutné bouřky a lijáku, jsme si prohlídli úžasné historické město Písek, kde jsme mimo jiné našli místo, kde kdysi stála Putimská brána, o které se zpívá slavná písnička, ale také třeba nejstarší vodní Křižíkovu elektrárnu v Čechách a nejstarší kamenný most v Čechách.

Děkuji všem vodákům, kteří byli opět skvělou partou, děkuji technickému doprovodu – pánům Křížovi, Matějkovi a Hyblerovi, kteří nám byli opět skvělou oporou, děkuji též panu učiteli Savvovi za organizaci akce.

Už se těším na příští rok! Kam to asi bude…..?

Zdeněk Šmída, ředitel školy